8. května 2015

Kukuřičný ostrov

Dokonale minimalistický film. Film s minimem postav, které spolu téměř nemluví a takřka se nepohnou z místa. Přesto tento film dokáže říct mnohem víc než užvatlané bezduché hollywoodské trháky.
Celý děj se odehrává na maličkém ostrově uprostřed řeky mezi Gruzií a Abcházií. Z tohoto ostrova se děj přesune jen párkrát a to na řeku a její pobřeží. Hlavní postavy, dědeček s vnučkou, spolu za celou dobu prohodí stěží pár vět. Ani s vedlejšími postavami se zde zbytečně neplýtvá, dohromady jich je maximálně deset.
Příběh je velmi jednoduchý, děda najde ostrov, přiveze vnučku, postaví chatrč, obdělá půdu, zasadí kukuřici, vypořádávají se s všedním životem.
Navzdory (nebo právě díky) jednoduchosti je film velmi poutavý a přitažlivý. Skvělá kamera a netypické herecké výkony. Příběh o ničem a o všem zároveň.

Pokud vás to zaujalo, tak na alze si ho můžete půjčit. (Pokud máte počítač s linuxem, tak si to ale nepřehrajete, protože používají stupidní přehrávač. Můžete si ho přehrát leda na tabletu v alza media aplikaci.)
Nechci nadržovat alze, možná se dá sehnat i jinde, ale tady jsem ho sehnala já.

Žádné komentáře:

Okomentovat