15. listopadu 2014

Alice Clayton - Nabíječ

Nejsem čtenářka tohoto žánru, naposledy jsem četla dívčí romány na základce, mohlo mi být tak maximálně třináct. Ale když mi tahle knížka byla Alzou naservírována pod nos, otevřela jsem ji, začetla se a dočetla až do konce.
Tahle knížka je napsána velmi čtivě, děj odsejpá, takže ji zvládnete přečíst, ani nevíte jak. Místy je i vtipná, ale tím výčet toho, co je na té knize dobré, končí. Tedy pokud máte rádi romantické komedie amerického typu, pak se vás tahle recenze netýká.
Nejvýstižnejší slovo, které mě napadá, je klišé. Všechny postavy jsou tak dokonalé, že vás z toho rozbolí zuby. Všichni jsou krásní, vtipní, inteligentní, mají dokonalá povolání a hlavní hrdinka dokonce umí vařit a péct. Děj je taky tak otřepaný, že ho nic nemůže zachránit. Potkají se, nesnáší se, ale navzájem se přitahují. Ostatní se je snaží dát dohromady. Brání se tomu, ale nakonec si to přiznají a koná se hepyend.
Navíc se celá kniha točí kolem ztraceného orgasmu hlavní hrdinky, jako by fakt, že nemůže dosáhnout orgasmu, zapříčinil hladomor nebo třetí světovou válku a jediné, co by to mohlo ukončit, je jeho návrat. Naštěstí se nakonec ztracené Óčko vrátí, hlavní hrdinka si ho vychutnává při každém sexu několikrát a velmi často dokonce vyvrcholí zároveň se svou pravou láskou. Alespoň ty popisy sexu nebyly odbyté a bylo příjemné je číst.

Ano, možná jsem cynik, ale z té knihy odkapávalo tolik cukru, že ke konci už jsem byla natolik znechucená, že u vyhýbání se tomuhle žánru raději zůstanu a příště si raději přečtu nějakou Kingovku. A když budu mít chuť na knihu plnou sexu, sáhnu po Lady Fuckingham.

5 komentářů:

 1. Good morning, how are you?

  My name is Emilio, I am a Spanish boy and I live in a town near to Madrid. I am a very interested person in knowing things so different as the culture, the way of life of the inhabitants of our planet, the fauna, the flora, and the landscapes of all the countries of the world etc. in summary, I am a person that enjoys traveling, learning and respecting people's diversity from all over the world.

  I would love to travel and meet in person all the aspects above mentioned, but unfortunately as this is very expensive and my purchasing power is quite small, so I devised a way to travel with the imagination in every corner of our planet. A few years ago I started a collection of used stamps because through them, you can see pictures about fauna, flora, monuments, landscapes etc. from all the countries. As every day is more and more difficult to get stamps, some years ago I started a new collection in order to get traditional letters addressed to me in which my goal was to get at least 1 letter from each country in the world. This modest goal is feasible to reach in the most part of countries, but unfortunately, it is impossible to achieve in other various territories for several reasons, either because they are very small countries with very few population, either because they are countries at war, either because they are countries with extreme poverty or because for whatever reason the postal system is not functioning properly.

  For all this, I would ask you one small favor:
  Would you be so kind as to send me a letter by traditional mail from Czech Republic? I understand perfectly that you think that your blog is not the appropriate place to ask this, and even, is very probably that you ignore my letter, but I would call your attention to the difficulty involved in getting a letter from that country, and also I don’t know anyone neither where to write in Czech Republic in order to increase my collection. a letter for me is like a little souvenir, like if I have had visited that territory with my imagination and at same time, the arrival of the letters from a country is a sign of peace and normality and an original way to promote a country in the world. My postal address is the following one:

  Emilio Fernandez Esteban
  Avenida Juan de la Cierva, 44
  28902 Getafe (Madrid)
  Spain

  If you wish, you can visit my blog www.cartasenmibuzon.blogspot.com where you can see the pictures of all the letters that I have received from whole World.

  Finally, I would like to thank the attention given to this letter, and whether you can help me or not, I send my best wishes for peace, health and happiness for you, your family and all your dear beings.

  Yours Sincerely

  Emilio Fernandez

  OdpovědětVymazat
 2. Už jen ten název mluví sám za sebe. Kdysi jsem se nechala zlákat mediální masáží a koupila si 50 odstínů šedi. A od té doby plno dalších knížek velmi podobného ražení. Novodobá červená knihovna šmrncnutá laciným pornem, s hrdiny tak dokonalými, že ani jejich chyby jim nedodají na lidkosti a hlavně odvěký happy end. Ani tu knihu nemusím číst, abych si představila, o čem bude. Na druhou stranu, proč si to nepřiznat, celkem oddechové čtení do tohohle pošmourného počasí, kdy má člověk chuť jen se zachumlat do peřiny, s čajem po ruce a něčím naprosto nenáročným ke čtení :-)
  Potvůrka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, je to nenáročné, rychlé, ale přesto mám jen jedny zuby, které bych si vším tím cukrem nerada zkazila :) Takže ne, nebudu se k tomu vracet, raději věnuji trochu té energie něčemu náročnějšímu. Anebo si otevřu nějakou pohádku.
   Nějak jsem z tohohle žánru opravdu vyrostla a tohle mi jen připomnělo, že ten postupný vývoj a upuštění od těchto knih byl správný.
   A když tak o tom přemýšlím, tak snad ani ty dívčí romány od Lanzové nebyly tak hloupé, jako tohle. Tam se těm postavám dalo alespoň uvěřit, pokud si to tedy příliš neidealizuji vlivem času :)

   Vymazat
 3. po přečtení Padesáti odstínů jsem se zase vrátila právě k tomu Kingovi a jemu podobným, jak píšeš :o)))

  OdpovědětVymazat