4. května 2013

food blog

Jelikož to tady začalo být značně nepřehledné, začala jsem uvažovat o přesměrování receptů někam jinam (co si budeme nalhávat, označení veganské recepty mohlo fungovat ze začátku, když tu bylo pět šest receptů a sem tam nějaký článek). 
Jsem si vědomá toho, že většina z vás sem asi nechodí kvůli receptům, a ti, kteří mají o recepty zájem, tak se asi musí špatně orientovat. A protože mám nové spolubydlící a hodně času u nás tráví Kris, denně si společně vaříme a přijde nám škoda plýtvat inspirací, rozhodli jsme se, že vytvoříme společný blog zaměřený na veganské recepty. Ve své podstatě to asi není tak úplně food blog, možná bych to měla dát spíš do uvozovek. Pod pojmem food blog si totiž (tak nějak jsme se na tom shodli asi všichni) představujeme blog, kde je spousta složitých receptů, na které potřebujete velké množství ingrediencí (mnohdy zbytečných), což my neděláme. Vaříme jednoduše, často bez návodů a bez spousty zbytečností. 
Zatím jsem tam přesunula všechny recepty z tohoto blogu, ke kterým jsem měla fotku. Časem přibudou fotky z blogu Kris a pak budeme přidávat naše společné snažení. 
Zatím je blog jen ve velmi hrubých rysech, na vzhledu budeme muset zapracovat, budeme muset uvařit velmi lákavě vypadající jídla na úvodní fotku a zapracovat na našich profilovkách. Máme v plánu vylepšit fotky a vybavení, se kterým fotky vznikají. Bude kolem toho ještě spousta práce, ale těším se na to. Doufám, že se vám u nás bude líbit. 
Takže tímto bych vás oficiálně chtěla pozvat na nově vznikající vegan food porn. Ještě nemáme uklizeno, je potřeba zamést a umýt okna, ale pro hrubou představu, jak to u nás bude vypadat, to myslím stačí.

11 komentářů:

 1. Super :-) Vypadá to tam moc hezky!

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělé! Nejsem vegan ani vegerarián, ale maso jím dost sporadicky, takže se určitě někdy inspiruju.
  "přijde nám škoda plýtvat inspirací" - to znám, v týdnu jsem si vařila něco, co mi děsně chutnalo, a dneska si nevzpomínám, co jsme do toho všechno naházela;)

  OdpovědětVymazat
 3. potvůrka: Díky :)

  ochwey: Ono to ani není tak inspirace pro mě, protože já jen zřídkakdy vařím dvakrát totéž, ale spousta lidí netuší, co by měli jíst, když přechází na veg, takže myslím, že pro ně by to mohlo být užitečné. Tak snad to tak skutečně bude :)

  OdpovědětVymazat
 4. Super, kopa novej inspiracie a strasne ma tesi, ze tam mate suroviny, ktore ma clovek bezne doma, aj ked nie je vegan.

  OdpovědětVymazat
 5. Snažíme se :) Ne, že bychom nepoužívaly suroviny, které nejsou běžně k sehnání, ale sami dobře víme, že takové recepty jsou na houby. A hlavně je to jednodušší i pro nás, uvařit něco z toho, co se dá běžně koupit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (a dyžtak budem psát, kde by ty dané věci mohly být k sehnání, ne? :))

   Vymazat
  2. To bychom mohli :) Tak kdyby se někomu zdálo, že neví, kde něco sehnat, určitě se ptejte. Budeme se snažit to dopsat.

   Vymazat
 6. Já mám takovou radost! Vypadá to chutně, dámy :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Děkujeme :) Doufáme, že se budeme každým dnem, s každým uvařeným jídlem a s každou vyfocenou fotkou zlepšovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak mě napadá, že bysme příští týden mohly společně udělat ty tvoje skvělé placky se zelým a tempehem. Tempeh dovalím já. Zkoušela jsem je dvakrát a ani jednou to nebylo ono. Muím to vidět na živo a ty by každopádně na blogu chybět neměly :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Super nápad, alespoň k nim budeme mít rovnou fotku :) Takže - budu se těšit!

  OdpovědětVymazat