2. ledna 2013

Vandrák

Slečna asi blázní, možná ztratila rozum, možná jí rozum ukradl bláznivý Vandrák. Je to ovšem úplně jedno, neb Slečna je šťastná jako dlouho nebyla. Co na tom, že ji ke štěstí přivedl Vandrák, který má tolik much, že se nad tím Slečně ani nechce přemýšlet. Vandrák má totiž dokonalý (dle Slečniných měřítek) smysl pro humor a duši poety. Co na tom, že Vandrák kouří, pije, jí maso, není Slečnin typ a je o tři roky mladší než Slečna, když se Slečna cítí s Vandrákem skvostně.
Při prvním setkání spolu prolezli kus Prahy, Slečna se v podpatcích div nezabila na Petříně (kam navrhla jít ona), když se dostali mimo obvyklé trasy, ale protože Slečna není z cukru a nepřizná Vandrákovi, že by se jí hodila pomocná ruka, nezabije se jen s vypětím posledních sil. Jelikož Slečna není z cukru, toulají se ti dva spolu deštěm, dokud nejsou oba promočení. Při prvním setkání se projevil Slečnin laxní přístup ke konvencím, jelikož jí nepřišlo divné, že se s Vandrákem navzájem nepředstavili a že to Vandráka napadlo až ráno po probuzení.
Při druhém setkání Vandrák Slečně přinesl květinu a ačkoliv Slečna kupované květiny nemá zrovna v oblibě, potěšilo ji to. Uprostřed noci před druhým setkáním Slečna pekla dýňové brownies, před odchodem z bytu uvařila kávu do termosky, neboť věděla, že to je to, oč její Vandrák stojí. Strávila s Vandrákem nejlepší Silvestr a velmi příjemný Nový rok s rumem a hraním si na námořnici.
Slečna je Vandrákem okouzlena, poněvadž Vandrák Slečně lichotí, Vandrák Slečnu popichuje, Vandrák nutí Slečnu přemýšlet nad tím, co říká. A Slečna se toho nemůže nabažit.

8 komentářů:

 1. Good days!!! Tleskám a držím palce ať to vydrží, co nejdéle :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Zřejmě to není vážný vztah. Není to nic trvalého. Ale i přes to gratuluji. Potkala si lásku. Myslím lásku jako abstraktní pojem. Ne, jako člověka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi máš pravdu, nejspíš to není nic trvalého. Ale tady a teď jsem šťastná. Odmítám myslet dopředu, co bude. Je mi jedno, co bude.

   Vymazat
 3. To mi přijde fajn. Tak by měly začínat všechny vztahy.
  PS: je to povídka nebo to je skutečnost? Ptám se proto, že o pár článků dříve to šlo jen s panem Veganem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to zkutečnost, je to psáno takhle, neboť takhle spolu my dva konverzujem (pro třetí osoby to musí být asi trochu zarážející, když tímto stylem vedeme dialog :)). Vím, že to šlo před pár články jen s panem Veganem, proto tomuhle nechávám volný průběh, snažím se nevázat, pokouším se nezamilovat - a jde to sakra těžko!
   Taky tam před pár články byla ponechána mezera, že i mezi muži, kteří jí maso, se najdou výjimky, byť tomu nedávám velkou šanci. V žádném případě bych nemohla mít nic s někým, kdo nechápe, proč jsem veganka. Když on ví, proč to dělám... no jo, člověk si nevybírá, že :)

   Vymazat
  2. Já to v žádném případě nechci nějak zlehčovat. Na jednu stranu si myslím, že člověk si může vždy vybrat (to, že tak neučiní, neznamená, že nemá volbu). Na druhou stranu si myslím, že upravovat svá tvrzení či názory je naprosto normální - vše se v čase mění.
   Napadá mě téma, které snad napíšu na svém blogu. Že u partnerů by mělo rozhodovat to, že s nimi prostě cítíme dobře v zásadních věcech a okamžicích. Pokud se s nimi cítíme dobře, ale zároveň je tam něco významného bolestivého či příliš k nasrání, tak to do sebe prostě dlouhodobě nezapadá (to nemyslím tebe, ale někde jsem četl, že ho ten "vztah šíleně bolí". Neštymuje mi romantická iluze, že láska musí i bolet a podle toho se pozná, že je pravá. To jsou kecy z červené knihovny.
   Takže držím palce. K tomu, ať je vám spolu dobře.

   Vymazat
  3. Tvrzení, že láska musí bolet, bych skoro přisoudila těm, kteří jsou nudní, oškliví a všeobecně nezajímaví, aby se snažili udržet si alespoň toho jednoho partnera, kterého se jim nějak zázračně podařilo najít... anebo jsem možná jen moc skeptická a někdo tomu vážně věří a chce to tak?
   Souhlasím, že v těch zásadních věcech by si měli ti dva rozumět. Protože jinak to bude vážně utrpení.
   A dík :)

   Vymazat