24. ledna 2012

Super size me

McDonald's. Milujete nebo jste zarputilými odpůrci? Věříte, že se tím můžete normálně živit, aniž by vám to ublížilo, nebo zastáváte názor, že je to něco, co by se mělo zakázat? Říkáte si, že jednou za čas vám to nemůže ublížit? Jednou za čas vám to nejspíš neublíží, na druhou stranu vám to nic nedá.
Ať už se řadíte ke kterékoliv skupině, tohle si pusťte. Dokument o tom, jak nebezpečné tohle "stravování" může být, pokud se tak stravujete příliš často.
Morgan Spurlock měl tolik odvahy, že se měsíc stravoval pouze u McDonald's. Kontrolovali ho po celý měsíc 3 lékaři, všichni ho před koncem nabádali, ať toho nechá. Všichni 3 se obávali možných následků, které by to pro něj mohlo mít. Ani jeden z nich nepředpokládal, že by to mohlo být až tak nebezpečné.
Podívejte se a sami usuďte, jestli máte tohle zapotřebí.

8 komentářů:

 1. Ja mcdonald a podobne rezetze ignoruju, uz z principu, ani kafe bych si tam nedala. A nejak nevim, jestli tohle chci vubec videt...jestli by to muj zaludek unes :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak až tak zlé to zase není:) Rozhodně je zajímavé sledovat, jak se z normálního chlapa za měsíc stane troska jenom díky stravování.

  OdpovědětVymazat
 3. na to se chci podívat už pěkně dlouho :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak až si najdeš chvilku (nebo až prostě nebudeš mít chuť se učit a budeš přimýšlet, co dělat místo toho), tak si to rozhodně pusť.

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem zarputilý odpůrce, v životě jsem tam nebyla (jednou na záchodě někde při cestě do Anglie se školou), v životě jsme neměla hamburger, ani nechci.
  Bojím se, že tohle bude odporné, nevím, jestli se na to podívat. (upřímně mi někdy stačí vidět jste to, co jíte.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to se možná i ze zvědavosti podívám. V Mekáči jsem byla jednou na takové rozteklé zmrzlině v kelímku, když jí měli za dvacku. Jinak by mě tam taky nikdo nedostal.

   Vymazat
 6. je to trochu přehnané. poblít se dá z čehokoli. ale fastfood je hnus. o tom žádná

  OdpovědětVymazat
 7. Tak poblít se dá určitě z čehokoliv a málokdo se asi stravuje výlučně ve fastfoodu, na druhou stranu proč do sebe cpát něco, co tělu nedá absolutně nic?

  OdpovědětVymazat